Zarząd UKS Olimpia Bobolice

zwraca się z gorącą prośbą

do Członków Klubu, ich Rodzin

oraz osób zaprzyjaźnionych

o przekazanie

1% podatku PIT za 2019 rok

-----------------------------------------

na KRS 0000457030

w rubryce "cel szczegółowy"

należy koniecznie wpisać :

Dla UKS Olimpia Bobolice (573)

 

 

Bobolicki Festiwal Piłkarski za nami!

 

 

Tegoroczny VIII  Bobolicki Festiwal Piłkarski z okazji Dni Piłkarza pod patronatem PZPN Grassroots "Piłka dla wszystkich był imprezą czterodniową i trwał od soboty 7 do wtorku 10 września 2019r.

 

 

 

Foto VIII Bobolicki Festiwal Piłkarski 2019

 

W dniach 7/8/9/10 września 2019r. w Bobolicach na boisku Olimpia przy ul. Pocztowej 15 oraz w hali przy ul.Głowackiego 7, odbył się VIII Bobolicki Festiwal Piłkarski z okazji Dni Piłkarza pod patronatem PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”!

W sobotę 7 września 2019r. w Bobolicach na boisku Olimpia przy ul. Pocztowej 15 rozpoczął się Festiwal.

Uroczystego otwarcia dokonał Henryk Kowalski prezes UKS Olimpia Bobolice, , który przypomniał historię imprezy oraz główny cel „ uczczenie Dnia Piłkarza, który został ustanowiony przez Polski Związek Piłki Nożnej dla upamiętnienia  zdobycia przez polskich piłkarzy 10 września 1972 roku w Monachium pierwszego złotego medalu olimpijskiego (po wygranej w finale z Węgrami 2:1) oraz popularyzacja futbolu”.

Jako pierwsi na boisko wybiegli najmłodsi adepci piłki nożnej z Ligi Bałtyckiej Skrzatów U6. W zawodach wzięło udział 7 zespołów. Na  turniej z przyczyn organizacyjnych nie dojechały zespoły KS Bajgiel Będzino.

Zabawa była przednia, a dzieci bawiły się świetnie. Chociaż dla większości był to pierwszy start w tego typu zawodach, to należy podkreślić wielką wolę walki i ogromne zaangażowanie. Na wysokości zadania stanęli kibice w większości najbliżsi młodych adeptów piłki nożnej, którzy gromkimi oklaskami nagradzali każde nie tylko udane zagranie.

Zgodnie z unifikacją PZPN w tej kategorii wiekowej nie była prowadzona punktacja, a liczyła się dobra zabawa i tej nie zabrakło. Wygrali wszyscy którzy wzięli udział w bobolickiej  imprezie.

Oprócz meczy piłkarski organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Dużą popularnością cieszyła się zjeżdżalnia ze skakańcem zwana „Football Game” oraz „Foot Dart” firmy Aga-Toma z Barwic.

W niedzielę 8 września br. do gry przystąpili Trampkarze U14 i Młodzicy U12. W zawodach wzięło udział 10 zespołów.

Mecze były bardzo emocjonujące, obfitowały w udane zagrania i piękne bramki. Publiczność dopingowała zgodnie z duchem fair play.

Pierwsze miejsce w kategorii Trampkarzy z kompletem zwycięstw zajął zespół SP I Bonin ( trener Mariusz Poślednik, kierownik zespołu Bogumiła Markiewicz). Drugie miejsce zajął UKS Olimpia Bobolice ( trener Henryk Kowalski), a kolejne UKS Olimpia II Bobolice i GKS Szakale Świeszyno ( trener Piotr Radliński) i KS Bajgiel I Będzino (trener Mateusz Wiśniewski).

Wśród Młodzików wygrała drużyna SP II Bonin. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Olimpia/LUKS Bobolice. Trzecie miejsce zajął zespół LUKS Iskra/SP I Kłanino, czwarte LUKS Iskra/SP I Kłanino, a piąte KS Bajgiel II Będzino.

W poniedziałek grali zawodnicy w kategorii Żak U8 i Orlik U10. W zawodach wzięło udział 10 zespołów. Również w tych kategoriach zgodnie z unifikacją nie była prowadzona punktacja, a liczył się udział i zabawa.

Natomiast we 10 września br. dokładnie w Dniu Piłkarza i 47 rocznicę zdobycia złotego medalu olimpijskiego przez polskich piłkarzy pod wodzą legendarnego trenera Kazimierza Górskiego na IO w Monachium, odbyły się Integracyjne Zawody Rekreacyjno – Sportowych. Pogoda w tym dniu sprawiła organizatorom psikusa, ulewne deszcz zalały boisko.  Na wysokości zadania stanął dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobolicach, który nieodpłatnie udostępnił halę i zapewnił transport dla dzieci z Przedszkola.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów reprezentujących Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Prowadzony przez Siostry Pallotynki, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej „Odnowa”, Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno- Wychowawczy  oraz „Biedronki”, „Żabki”, „Stokrotki” z Przedszkola w Bobolicach.

Uczestnicy mieli do pokonania zestawy ćwiczeń rekreacyjno-sportowe z elementami piłki nożnej dostosowane do wieku i umiejętności uczestników.

Wyróżniono najlepiej przygotowane  i najgłośniej  dopingujące grupy kibiców oraz osoby posiadające najwięcej wiadomości na temat historii piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy oraz słodkie upominki i napoje.

Uśmiech i radość uczestników była najlepszym podziękowaniem dla organizatorów. Dlatego zamierzamy ją kontynuować.

Ogółem w zawodach uczestniczyło 362 osoby, w tym sześćdziesiąt  osób niepełnosprawnych i ośmiu zaproszonych gości.

Głównym organizatorem był UKS Olimpia Bobolice, a wsparcia udzielił min.: Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie, Zachodniopomorskie Zrzeszenie  Ludowe Zespoły Sportowe  w Szczecinie, ZZPN w Szczecinie, PFRON, Powiat Koszaliński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie, Gmina Bobolice, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mirosława Jarzyńska Chociwle, PCO Popcorn w Bobolicach, Spółka z.o.o Contema w Bobolicach, Speed-Trans Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe Roman Okupski w Bobolicach. Patronat medialny sprawował : Ligowiec.Net i Bobolickie Wiadomości Samorządowe.

Zarząd UKS Olimpia Bobolice, dziękuje wszystkim za pomoc przy organizacji tegorocznego Festiwalu, a szczególnie Dariuszowi Michalakowi dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Bobolicach za nieodpłatne udostępnienie hali oraz młodym wolontariuszom z klasy sportowej miejscowej szkoły.

 


 
Polub Nas na Facebook
Następne imprezy

 

Wyjazdy

do Parku Wodnego Koszalin

13/20/27.03

3/10/17/24.04

z przyst. PKS Bobolice 13.50

PKS Kłanino k/szkoły 14.00


Warsztaty Piłkarskie

dla dziewcząt w wieku 4-12 lat

Bobolice hala CESiR

ul.Głowackiego 7

24.02.2020r.(PO)

g.16.30-17.45


PGPB 2020 w Getbola

o Puchar Burmistrza

Bobolice

hala CESiR ul.Głowackiego 7

II runda marzec

Tabele

 

Trampkarz – U14

Grupa I

1.Olimpia Bobolice

4

7

7-2

2.SP I Bonin

4

5

4-1

3.Gryf Polanów

4

3

3-4

4.Szakale I Świeszyno

4

1

1-8

Grupa II

1.Bajgiel  Będzino

4

9

9-0

2.SP II Bonin

4

6

4-3

3.Olimpia/LUKS

4

3

4-6

4.Szakale II Świeszyno

4

0

0-8

Orlik – U10

Wybrzeże Biesiekierz

Olimpia Bobolice

Gwardia Koszalin V

Bajgiel  Będzino I

Bajgiel  Będzino II

Szakale Świeszyno
Żak– U8

Olimpia Bobolice I/II

Bałtyk Koszalin IV

Wybrzeże Biesiekierz

Skrzat – U6

Grupa I

Olimpia I Bobolice

Victoria I Sianów

Bajgiel I Będzino

Szakale I Świeszyno

AP Zryw Kretomino

Grupa II

Olimpia II Bobolice

Victoria II Sianów

Bajgiel II Będzino

Szakale II Świeszyno

 

Mapa Dojazdu

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Odsłon : 1332836
IMIENINY
Wczoraj Marty Malgorzaty

Dzisiaj : Romany Damiana

Jutro : Macieja Marka