UKS Olimpia Bobolice NABÓR

uzupełniający dziewcząt i chłopców

do Akademii Piłkarskiej Przedszkolaka

(rocz. 2015/2016/2017)

Orlik/Żak (rocz.2011-2014)

Trampkarz/Młodzik (rocz.2007-2010)

Sekcja Dziewcząt

(rocz. 2011 i młodsze)

---------------------------------------

od poniedziałku do czwartku

tel.604 138 872, 509 290 809

email : olimpia-bobolice@wp.pl

 

Historia Bobolice CUP

BOBOLICE  CUP

Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej

 

    W roku 1997r. nawiązaliśmy współpracę z zespołem Raspo Elmshorn k/Hamburga ( Niemcy) i otrzymaliśmy zaproszenie na 15 Internationalen Timm – Turnier.    

     Wyjazd zespołu Olimpii na pierwszy zagraniczny turniej był możliwy dzięki Wojciechowi Balcerowi mieszkańcowi Bobolic i Elmshorn, który był inicjatorem wyjazdu, pokrył koszty naszego pobytu, natomiast rodzice zapłacili za transport.

     Pierwszy start przyniósł nam ogromny sukces zajęliśmy trzecie miejsce wśród 10-latków. W naszej kategorii wiekowej startowało ponad 30 zespołów z kilku krajów europejskich. Dobry występ zaowocował  dalszą współpracą i zaproszeniem na następne turnieje.

      W drodze powrotnej do Polski zrodził się pomysł zorganizowania podobnego turnieju w Bobolicach, oczywiście nie na taką skalę. W Elmshorn grało 69 zespołów. Na początek postanowiliśmy zaprosić dwie zaprzyjaźnione drużyny niemieckie z Elmshorn i Demmin oraz dziecięce zespoły z Pomorza i Wielkopolski. Hansestadt Demmnin jest miastem partnerskim Bobolic od wielu lat,  kontakty sportowe zostały zapoczątkowane  już w latach siedemdziesiątych. Obecnie polegają one na wakacyjnej wymianie dzieci i młodzieży, wymianie zespołów folklorystycznych i sportowców.

      Organizacja turnieju i umiejscowienie jego w obchodach „Dnia Bobolic” (czerwiec), było  „strzałem  w dziesiątkę”. Spotkaliśmy się ze zrozumieniem i przychylnością władz samorządowych. Pomoc w organizacji obiecał Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Koszalinie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bobolicach. Znaleźliśmy sponsorów. Patronat nad turniejem podjęła się sprawować redakcja „Głosu Koszalińskiego”. Swoją obecnością obiecał zaszczycić turniej znakomity piłkarz reprezentacji Polski, HSV Hamburg i AEK Ateny Mirosław Okoński (wychowanek Gwardi Koszalin, uważany za jeden z największych talentów w piłce polskiej, nie spełniał oczekiwań szczególnie w zespole narodowym, był natomiast popularny wśród kibiców  niemieckich  w  okresie występów w  Bundeslidze  ). Tak narodził się I Międzynarodowy Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej Bobolice CUP 1998. Okoński dotrzymał słowa i przyjechał do Bobolic. Zagrzewał piłkarzy do walki, dał popis żonglerki i umiejętności strzeleckich, wspominał lata świetności, rozdawał autografy, wręczał puchary i medale. Pierwszym triumfatorem turnieju został niemiecki zespół Raspo Elmshorn, którzy w meczu finałowym pokonał po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku Bałtyk Koszalin 3:2. Po meczu trener Bałtyku Waldemar Sołek ochrypł na amen i zaniemówił.

     W tej chwili nasz turniej Bobolice CUP jest na stałe wpisany do kalendarza imprez organizowanych w Polsce. Oprócz ekip z Niemiec na turnieju gościliśmy również zespoły z Litwy.

    Począwszy od  2000 roku turniej Bobolice CUP jest dofinansowywany, ze środków PNWM Pomerania. Oczywiście nie pokrywa to całych wydatków związanych z wymianą, ale jest znaczącą kwotą w budżecie. Pozostałe środki pochodzą  od władz samorządowych, sponsorów i rodziców dzieci. Rodzice są bardzo zaangażowani w organizację turnieju.

      Główną ideą turnieju jest wspólny marsz  ku  zjednoczonej  Europie i uświadomienie dzieciom, że lepiej uprawiać sport i nawet ulec w rywalizacji, aniżeli przegrać życie sięgając po alkohol bądź narkotyki. Sport jest najzdrowszą i najmilszą zabawą. Uprawiany na podwórku, w szkole, czy  klubie razem z rówieśnikami pozwala przyjemnie spędzić czas.

     Dzięki wymianie sportowej na naszym turnieju nawiązywanych jest wiele nowych znajomości i  przyjaźni, uczestnicy poznają obyczaje, tradycje i język  sąsiednich narodów.

     Obecnie w Polsce  organizowanych jest coraz więcej turniejów piłkarskich dla najmłodszych , poprawia się baza sportowa. Chociaż ciągle brakuję środków finansowych, jeżeli państwo przychylniejszym okiem spojrzy na sport dzieci i młodzieży, to w przyszłości doczekamy się coraz lepszej gry naszej reprezentacji. Jeżeli nasz turniej wyłoni przyszłych reprezentantów,  to będziemy bardzo szczęśliwi i dumni.

Od  2011 roku postanowiliśmy zmodyfikować formę turnieju. Impreza będzie się  nadal odbywała   w ramach przeniesionych na lipiec Dni Bobolic, ale głównie dla zespołów podwórkowych  z terenu naszej gminy.

 


 
Polub Nas na Facebook
Następne imprezy

 

JUBILEUSZOWY 2021 ROK

25 lat UKS Olimpia Bobolice

 

"Pływać każdy może umieć"

Park Wodny Koszalin

od 17.09 do 29.10.21 (piątki)

zbiórka  PKS Bobolice g.13.45

PKS Kłanino g.13.55

Listopadowe wyjazdy

do Parku Wodnego Koszalin

7.11(N), 11.11(CZ), 14.11(N)

zbiórka  PKS Bobolice g.11.00

Liga  Pierwsza Piłka

Żak U 10 - Biały Bór HALA

30.10.21 (SO) godz.10.00

(wyj.  PKS Bobolice g.9.15)

 

Liga  Bałtycka

Będzino Boisko Gminne

31.10.21 (N) godz.11.00

- kat.Trampkarz U14 (r.2007/2008)

- kat.Młodzik U12 (r.2009/2010)

(wyj.  PKS Bobolice g.9.45)

 

Wystawa z okazji Jubileuszu

25 lat UKS Olimpia Bobolice

Bobolice

Muzeum Regionalne

październik 2021

PO-PT godz.9.00-16.00

Tabele

Trampkarz – U14

1.

SP  Bonin

 

 

2.

AP Mielno

 

 

3.

4.

Olimpia Bobolice

KS Bajgiel Będzino

 

 

 

Młodzik – U12

 

 

1.

SP  Bonin

 

 

2.

Olimpia Bobolice

 

 

3.

SP Dąbrowa

 

 

4.

5.

AP Mielno

KS Bajgiel Będzino

 

 

Orlik – U10 – GR 7

1.

Olimpia Bobolice

 

2.

Głaz Tychowo

 

3.

Szakale Świeszyno

 

4.

Ikar Krosino

 

Żak - U8 – Gr 7

1.

Olimpia Bobolice

 

2.

Hubertus Biały Bór

 

3.

Zryw Kretomino

 

4.

Szakale I Świeszyno

 

5.

Szakale II Świeszyno

 

 

Dziewczęta U10

1.

Olimpia  I Bobolice

 

2.

Olimpia  II Bobolice

 

3.

Victoria SP2 I Sianów

 

4.

Victoria SP2 II Sianów

 

 


Mapa Dojazdu

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Odsłon : 1527182
IMIENINY
Wczoraj Jwony Sabiny

Dzisiaj : Szymona Tadeusza

Jutro : Euzebii Wioletty